Ekipno Evropsko prvenstvo 2. liga

Ekipno evropsko prvenstvo je v letošnjem letu del Evropskih iger, kjer so v marsikateri disciplini potekale tudi kvalifikacije za OI Pariz 2024. Tekme v atletiki so potekale v mestu Chorzow. Atleta našega kluba Matevž Šuštaršič (200 m, 4 x 100 m) in Jaka Hace (rezerva), sta z reprezentanco prispela na prizorišče v nedeljo v večernih urah. Matevža je prvi nastop čakal v sredo, zato se je bilo pred tekmo pomembno dobro spočiti. V sredo je v štafeti 4 x 100 m, skupaj z ml. člani (Gumilar, Skočir, Čurin) slovenske reprezentance tekel odlično. V cilj so pritekli na 2. mestu, ura pa se je ustavila pri 39,29 s, kar pomeni nov mlajši članski državni rekord. Prejšnji rekord iz leta 2001 so popravili za 66 stotink. Članski rekord so zgrešili za vsega 9 stotink. V četrtek pa ga je čakal nastop na 200 m. Tekel je na 9. progi v hitrejši skupini, kar je obetalo dober rezultat. Štart je bil dober, že kmalu po prihodu iz krivine se je videlo, da je hitro na poti, ko se je zgodilo tisto, kar smo si najmanj želeli. Poškodba je preprečila odličen rezultat, odhod na pregled v bolnišnico pa povzročil skrb celotni ekipi in navijačem. Matevžu želimo čim prejšnje okrevanje in uspešen povratek na atletske steze.

 

Foto: Peter Kastelic


Pripravil: Andrej Jeriček | Objavljeno: 25/06/2023